Stop! Już czas odpocząć


Gdy przytłacza nas mnogość obowiązków, brakuje nam na wszystko czasu i kolejne dni umykają niezauważone, a my spieszymy się gdzieś nieustannie, będąc w niebezpiecznym dla  ciała i umysłu pędzie,  permanentnym napięciu, jesteśmy o krok od choroby. Szczególnie, my kobiety „supermenki”, spinające nie tylko pracę i obowiązki domowe, ale też opiekę nad dziećmi i mężem (tak, napisałam to celowo, bo wiele z nas ma za partnera duże dziecko!). Oraz milion codziennych spraw jak zakupy, sprzątanie, gotowanie...  A wszystko kosztem nas samych, jakości naszego życia, własnego odpoczynku, samopoczucia i zdrowia. Niestety statystyki są dla kobiet nieubłagalne, ale nie chcę ich tu przytaczać. Proszę o chwilę refleksji: Kto nie ma koleżanki z pracy, bliższej lub dalszej znajomej czy też przykładu w rodzinie – kobiety, która przegrała walkę z rakiem? Dlatego dla współczesnych kobiet obowiązkową umiejętnością jest ODPUSZCZANIE. Naprawdę nie wszystko musi być zrobione, nie wszystko na 100%, wiele rzeczy może poczekać, albo może je zrobić ktoś inny (partnerski podział obowiązków to nie pusty slogan!). A Ty znajdź czas na najważniejsze: ZADBAJ O SIEBIE. Wtedy będziesz lepszą matką, z mężem będzie się lepiej układało i sukcesy w pracy też przyjdą. Ty sama będziesz spełniona, piękna i zdrowaJ Choć to oczywiste uproszczenie, zależy mi, by wpłynąć na Twoją wyobraźnię. Pamiętaj, że warto odepchnąć od siebie wszechobecny stres, pozwolić sobie na relaks, zasłużony odpoczynek., nic nierobienie. Zasługujemy na to, my kobiety, Matki Polki. Nawet my, a zwłaszcza MY.

Znajdź więc miejsce, gdzie łatwo przychodzi relaks, upragnione odprężenie, gdzie wolniej pływnie czas. Każda z nas jest inna i jedną wyciszy 10 kilometrowy bieg, inną spacer po lesie, medytacja lub joga, a jeszcze inną czytanie książek czy też zabiegi SPA, nawet te domowe.


Moim miejscem jest uroczo cichy kompleks ManorHouse SPA - Pałac Odrowążów - hotel tylko dla dorosłych, ze specjalnymi pokojami dla alergików i rozbudowanym menu wegańskim oraz autorską „Dietą Życia”. To miejsce, gdzie holistyczną aurę czuć na każdym kroku: arystokratyczne tradycje dawniej posiadłości ziemiańskiej, niewymuszony luksus klimatycznych wnętrz hotelowych, restauracji w stylu dworskim, energetycznej strefie SPA&Wellness. Do tego Łaźnie Rzymskie kuszące seansami i rytuałami saunowymi, bezchlorowy basen z ożywioną wodą Grandera, czy też przepiękny zabytkowy park z Witalną Wioską ® SPA zaskakującą słowiańskimi rytuałami zdrowia SPA pod gołym niebem oraz emanującym dobrymi siłami natury Ogrodem Medytacji. Skrywa on Magiczny Krąg Mocy, Piramidę Horusa, Ogród Zen oraz energetyczną spiralę i labirynt. Tu naprawdę można stracić poczucie czasu, wyciszyć zmysły, zregenerować siły, ale z pewnością każda z Was ma takie swoje miejsce, gdzie czuje się dobrze i ma własne sposoby na prawdziwy odpoczynek. 

Ja swój „Raj na Ziemi” już znalazłam J

Grażyna 

3 komentarze:

  1. Oczywiście taka opcja jest jak najbardziej świetna, aby skorzystać sobie ze spa w Krakowie . Koniecznie poszukajcie miejsca, które spełni Wasze oczekiwania i które zadba o świetną atmosferę oraz odpoczynek. Są miejsca, w których znajdziecie odpowiednie zabiegi dla siebie.

    OdpowiedzUsuń
  2. A jeśli chodzi o fajne klimaty na taki relaks, to zdecydowanie polecam - https://www.shootingcracow.com/oferta/dla-firm/
    To robi kolosalną różnicę i można się przy tym świetnie bawić. Co wy na to?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Alchemia Zdrowia