O Alchemii Zdrowia


Alchemia Zdrowia® to więcej niż filozofia, to droga przez mądre, dobre życie. Wieloetapowa podróż po zdrowie i szczęście, nauka, praca nad sobą i nieustanny rozwój. A wszystko w harmonii ze światem i swoim ciałem. Dążenie do wewnętrznej równowagi i poszukiwanie naturalnych sposobów na zdrowie i młodość.Nie ma jednej recepty na zdrowie, a cudowny lek, który będzie dobry  na wszystko i dla wszystkich, nie istnieje. Akademia Holistyczna Alchemia Zdrowia® to propozycja zmiany przekonań i przyzwyczajeń, bodziec do podjęcia nowego stylu życia.
Jestem gorącą zwolenniczką holistycznej filozofii – całościowego spojrzenia na człowieka, zarówno na nurtujące nas problemy natury zewnętrznej – jak chociażby oznaki starzenia, jak i natury wewnętrznej – nieuporządkowane emocje, nieuzasadnione lęki czy uprzedzenia. Konieczne jest zrozumienie jak ogromny wpływ na kondycję fizyczną i obecność choroby mają nasze emocje, psychika oraz przeżycia. Współczesna medycyna zaburza prawdziwy obraz człowieka, lecząc jedynie poszczególne organy, nie patrzy na człowieka kompleksowo. Nie możemy wyleczyć jednego organu, jeśli cały organizm i otocznie będą miały zaburzoną równowagę. Tak jak gałąź jabłoni nie obrodzi zdrowymi jabłkami, jeśli drzewo będzie chore.

Żyjemy w czasach, gdzie tempo życia jest szalone, atakuje nas miliony informacji, załatwiamy setki spraw, do tego dochodzi stres i brak czasu na wypoczynek. Dalszy scenariusz jest nam wszystkim znany. Każdy z nas ma wokół siebie ludzi, którzy nie umieją odpuścić, wciąż pędzą, często bezrefleksyjnie aż do choroby, która nie jest niczym innym jak reakcją obronną organizmu. Zwykle dbamy o samochody, remontujemy domy, pielęgnujemy ogrody, a zapominamy o sobie. Jakość naszego życia szybko spada, pojawia się zmęczenie, nerwowość, bóle, nie powinno więc nas dziwić, że w końcu przychodzi też choroba.Czas wyciągnąć wnioski. Nikt nas nie uchroni przed taką koleją rzeczy, jeśli nie uświadomimy sobie, że nic nie dzieje się bez naszego udziału. Warto poznać bezpieczne sposoby, dzięki którym możemy przywrócić naturalne siły witalne, a tym samym zdrowie i młodość ducha.  Warto oddawać się  terapiom, które nie tylko wzmocnią organizm i uporządkują emocje, ale też pomogą doprowadzić do ustąpienia wielu chorób, z którymi konwencjonalna medycyna sobie nie radzi. Cytując dr Roberta Zawiślaka-Zarzyckiego „Problem (…) będzie powracał wielokrotnie, dopóki ten ktoś nie nauczy się samodzielnie kochać siebie, odpowiadać za siebie, dbać i uczyć rodzinę”.
Namawiam do zmian, wsłuchanie się w siebie i odczytywanie znaków jakie daje nam organizm. Zachęcam korzystania z pozytywnych sił natury i pobudzania niezwykłych umiejętności ludzkiego ciała do regulacji i regeneracji, co w efekcie prowadzi do samouzdrawiania organizmu, dobrego samopoczucia i pięknego wyglądu. Warto zwolnić, znaleźć równowagę między ciałem, duchem i umysłem, stosować naturalne metody oczyszczające i odmładzające, przejść na zdrową dietę, głęboko oddychać, regularnie ćwiczyć, często się śmiać – słowem - mądrze żyć.

Zapraszam do podróży przez życie z Akademią Holistyczną Alchemia Zdrowia®.
Grażyna
3 komentarze:

 1. No czasem dbanie o zdrowie jest ważne, ale nie może odbyć się bez odpowiedniego sprzętu medycznego. Taki sprzęt medyczny możecie zakupić np. w hurtowni medycznej https://medwil.pl . Koniecznie zerknijcie sobie, jakie są propozycje, oferta, a na pewno będziecie zadowoleni.

  OdpowiedzUsuń
 2. A jak patrzysz na takie sprawdzenie samochodu przed zakupem - https://motocontroler.com
  Twoim zdaniem warto, to jest słuszny kierunek? Jak dopasować te elementy, aby to miało ręce i nogi? Podpowiesz coś?

  OdpowiedzUsuń
 3. Twoje podejście do zdrowia jest naprawdę unikalne i świeże. Rzadko zastanawiamy się nad tym, jak bardzo nasze emocje i psychika wpływają na nasze zdrowie fizyczne. Twoja perspektywa holistyczna na zdrowie pomaga uświadomić, że jesteśmy kompleksowymi istotami, które muszą być traktowane jako całość, a nie tylko jako zestaw niezależnych części. Współczesne tempo życia i stres mogą naprawdę zakłócić naszą równowagę, zarówno fizyczną, jak i emocjonalną. Twoje przypomnienie, że powinniśmy zatrzymać się i posłuchać sygnałów wysyłanych przez nasze ciało, jest niezmiernie ważne. Jestem zainteresowana poznaniem tych bezpiecznych sposobów, o których piszesz, aby przywrócić naturalne siły witalne i zdrowie. Zrozumiałam, jak ważne jest tworzenie przestrzeni, która promuje zdrowy styl życia. Na przykład, dobrze zaprojektowany fotel może poprawić naszą postawę i redukować stres fizyczny. Twoja propozycja przejścia na zdrową dietę, regularnego ćwiczenia, głębokiego oddychania i częstego śmiechu wydaje się prostym, ale skutecznym planem na poprawę jakości życia.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Alchemia Zdrowia